O nas

Do Państwa dyspozycji mamy:

Wykonywane usługi

Profilaktyka i higiena

Czy wiesz ze możesz używać swoich zębów do późnej starości tylko musisz o nie zadbać? Systematyczne zabiegi higienizacyjne pozwalają na utrzymanie zdrowych i pięknych zębów, przeciwdziałają rozwojowi ubytków i zmniejszają ryzyko zachorowań na różne choroby ogólnoustrojowe. W skład zabiegów higienizacyjnych zalicza się scaling, piaskowanie, fluoryzację i instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej.  Czytaj więcej...

Leczenie bólu zęba

W przypadku bólu zęba należy zgłosić się do lekarza. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwolą uniknąć cierpienia. Ból może być spowodowany przez różne czynniki. Prawidłowa diagnoza z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i technologii pozwala na szybka pomoc. Zapewnienie komfortu pacjentom jest dla nas tak samo ważne jak jakośc leczenia. Prawidłowa diagnoza pozwala na ustalenie planu leczenia.

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Leczenie kanałowe zawsze wykonujemy z użyciem mikroskopu. Zapewnia on powiększenie i oświetlenie leczonego zęba. Nowoczesne gabinety korzystają z niego bez względu czy jest to leczenie standardowe, czy leczenie przypadków powikłanych i trudnych. Jest on wykorzystywany także podczas powtórnego leczenia kanałowego, czyli w przypadku gdy ząb był już kiedyś leczony kanałowo, ale z jakiego powodu należy wykonać leczenie ponowne.                       Czytaj więcej... 

Leczenie próchnicy

Wczesna diagnoza ubytku próchnicowego pozwala na uniknięcie leczenia kanałowego. Leczenie próchnicy wykonujemy w koferdamie, co zapewnia izolacje i suchość, a więc wpływa na wyższą trwałość wypełnień. Skraca on czas wykonywanego zabiegu, gdyż nie trzeba używać i wymieniać uciążliwych wałków ligniny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób mających problem z odruchem wymiotnym. 

Odbudowa protetyczna
Według obecnych standardów po leczeniu kanałowym często najlepszym rozwiązaniem jest odbudowa protetyczna, w zależności od uszkodzenia zęba przez próchnice, w postaci endokorony kompozytowej lub korony porcelanowej. Tego typu prace wykonuje laboratorium protetyczne. Prawidłowo wykonana odbudowa zapewnia estetyczny wygląd i przedłuża czas funkcjonowania zęba w jamie ustnej. Odbudowy zębów wykonywane przez laboratorium są trwalsza niż wypełnienie zakładane przez stomatologa.
Implanty
W wielu wypadkach najlepszym rozwiązaniem dla uzupełnienia braków zębowych są implanty. Przy odpowiedniej higienie i profilaktyce mogą one służyć przez długie lata. Pośród wszystkich uzupełnień braków zębowych są one najbardziej komfortowe. Zabieg jest bezbolesny i często przebiega szybciej niż standardowe leczenie zęba. W naszym gabinecie zabiegi te wykonuje wyspecjalizowany lekarz, z którym współpracujemy od 2011.

Nasz zespół